Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Wycieczka zawodowa do Tykocina Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 17 Listopad 2019 22:22
Dnia 8 listopada 2019 roku technicy żywienia i usług gastronomicznych z klasy IV TC pod opieką Pani Agnieszki Rybak i Anny Samborskiej odbyli wycieczkę zawodową do restauracji „Alumnat” przy ulicy Poświętnej 1 w Tykocinie. Restauracja słynie z dań kuchni staropolskiej. Dania są przygotowywane ze świeżych, regionalnych produktów.

Celem wycieczki było poznanie organizacji różnego rodzaju przyjęć. Pan Mariusz Jabłoński podzielił się swym wszechstronnym doświadczeniem zdobytym w pracy w Polsce i za granicą, za co serdecznie dziękujemy. Omówił między innymi jak prawidłowo przyjmować zamówienia na przyjęcia, czym się kierować planując menu i obsługę gości. Uświadomił uczniom, że dobry pracownik to taki który jest uczciwy, pracowity i chętny do współpracy. Podkreślił rolę wykwalifikowanej kadry w dobrym funkcjonowaniu restauracji.

Podczas naszej wycieczki poznaliśmy rys historyczny Tykocina. Zwiedziliśmy muzeum i Wielką Synagogę tykocińską.

Serdecznie dziękujemy uczennicy klasy IV TC Natalii Baczewskiej za pomoc w organizacji wycieczki.