Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – uroczystość szkolna Drukuj Email
Niedziela, 07 Maj 2017 19:24

27 kwietnia 2017 roku, spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej aby uczcić kolejna rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie, a drugiej na Świecie nowoczesnej konstytucji wprowadzającej w życie oświeceniowe idee państwa i prawa. 

Spotkanie o charakterze edukacyjno – artystycznym słowem wstępnym opatrzył Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych Marek Józefowicz. Po przywitaniu gości – nauczycieli i uczniów naszej szkoły zaprosił ich, w imieniu władz miejskich i wojewódzkich, na obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego uczniowie ZSG zaprezentowali program edukacyjno-artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Jolanty Baranowskiej i p. Wojciecha Brańskiego, przybliżający okoliczności i następstwa uchwalenia majowej Konstytucji, a także atmosferę tamtego czasu.  Jej ilustracją były krótkie fragmenty „Powrotu posła” Juliana Ursyna Niemcewicza. Jako uzupełnienie programu opowiadającego o Konstytucji 3 Maja przedstawiono okoliczności powstania Mazurka Dąbrowskiego – późniejszego hymnu Polski oraz krótką historię polskich barw narodowych, co było związane z obchodzonym  2 maja – Dniem Flagi Rzeczypospolitej  Polskiej.

Na scenie wystąpili następujący uczniowie: Sylwia Kochmańska, Karolina Rafałowska, Klaudia Sobolewska, Weronika Głódź z kl. ITE, Jakub Koeijvoets, z kl. ITB, Marta Barszczewska, Dagmara Benecka,  Justyna Tekień z kl. IITE oraz Klaudia Tyniewicka
z kl. IIITF.  Za stronę techniczną przedsięwzięcia odpowiadali: Mateusz Stankiewicz
z kl. IITW i Dominik Kolczykiewicz z kl. I TC.

 

Jolanta Baranowska,
Wojciech Brański
fot. J. Sowul, kl. I TB

 

 

Zmieniony: Niedziela, 07 Maj 2017 19:40