Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Reklama
Konkursy akcji Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 05 Kwiecień 2013 05:17
Wszelkie informacje o akcji można śledzić na bieżąco z dowolnego komputera mającego dostęp do Internetu:

Znajdziesz tu:
  • Opisy potrzebne do realizacji konkursów ekologicznych
  • Regulaminy konkursów
  • Potrzebne daty
  • Wzory składania swoich prac
  • Osoby, do których prace należy złożyć


JAKIE KONKURSY I CO TRZEBA ZROBIĆ, ABY WYGRAĆ:

Aparat cyfrowy, dysk zewnętrzny, MP4, pendrive czy książkę? A może inną nagrodę niespodziankę?
Wszystkie konkursy będą realizowane w terminie: od 5.04.2013 r. do 26.04.2013r. godz. 11.30
(data początkowa – to termin rozpoczęcia realizacji konkursu data końcowa – to ostateczny termin złożenia pracy)

REGULAMINY  KONKURSÓW

  • Konkurs: "Segregować - utylizować"- "Co dalej śmieciu z tobą?" - dotyczący zagadnień z zakresu segregacji i utylizacji odpadów żywności z kuchni i odpadów pozakupowych, zużytego sprzętu kuchennego i domowego, procesu utylizacji odpadów domowych, toreb ekologicznych i zakupów ekologicznych. WEJDŹ

  • Konkurs: „Owoce i warzywa do zadań specjalnych” - dotyczący zdrowego odżywiania (jakie owoce i warzywa jeść, aby cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem, w pełni czerpać z życia; jak na nas wpływają określone warzywa i owoce, ile ich spożywać i kiedy je jeść, jak przygotowywać, na co zwracać uwagę). WEJDŹ

  • Konkurs „Zagrożenie Fast foodowe” - dotyczący negatywnego oddziaływania Fast food i skutków niewłaściwego odżywiania, porównanie zdrowego żywienia z Fast fordami, implikacje niezdrowego odżywiania się. WEJDŹ

  • Konkurs „Co w „żarciu” piszczy?” - dotyczący zawartości składników dodawanych do żywności m.in. aspartamu, benzoesanu sodu, polepszaczy: smaku, zapachu, koloru; konserwantów, barwników i ich negatywnego wpływu  na zdrowie człowieka. WEJDŹ


Prace konkursowe należy złożyć do 26.04.2013 r. godz. 11.30
do nauczycieli: Anny Antoniak lub Ewy Kwaśniewskiej.


Koordynator akcji:
Izabela Pietruczuk
Opracowała:
Anna Antoniak
Zmieniony: Poniedziałek, 29 Kwiecień 2013 05:47