Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
V Edycja Olimpiady Wiedzy o Hotelarstwie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 03 Maj 2013 20:28


W dniach 16 – 19 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tematem przewodnim było funkcjonowanie gastronomii w hotelarstwie. Organizatorem Olimpiady była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, ZSEH w Kołobrzegu, Polska Izba Hotelarska, a honorowy patronat objęła Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki.

O udział w finale walczyło 330 uczniów z VII Okręgów z całej Polski. Do etapu Centralnego  zakwalifikowały się 33 osoby w tym uczennica z kl. IV TA – Iwona Laskowska.
 

 
Zmagania o Tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej składały się z 3 części:
  • testu, czyli aktualnej wiedzy dotyczącej branży hotelarskiej
  • zadania praktycznego:
  • z obsługi gościa w języku obcym (oceniana była prawidłowość języka, sposób rozwiązania problemu oraz umiejętność pracy w recepcji
  • obsługi gościa w restauracji hotelowej (przygotowanie zastawy stołowej, umiejętność nakrycia stołu, przyjęcie zamówienia, podanie potraw i napojów oraz organizacja pracy w trakcie wykonywania czynności)
 
 
Iwona Laskowska została finalistką V Edycji Olimpiady, uplasowała  się na 8 miejscu w Polsce na 29 szkół biorących udział i otrzymała Tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2013, co jednocześnie zaowocowało zwolnieniem z części teoretycznej egzaminu zawodowego.

Organizatorzy przygotowali  również wiele niespodzianek dla uczniów i ich opiekunów. Mieliśmy możliwość zwiedzania hoteli 5* i 4* gwiazdkowych AQUARIUS SPA i LEDA usytuowanych  bardzo blisko morza. Ciekawym przeżyciem była wycieczka kolejką połączona ze zwiedzaniem Kołobrzegu i rejs statkiem po Bałtyku. Uczniowie uczestniczyli również w kursie sommelierskim, w warsztatach dekorowania tortów oraz prezentacji i wykładzie firmy VOIGT.
 

 
Ogłoszenie wyników i zakończenie V Edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej połączone z uroczystą kolacją odbyło się w restauracji Hotelu AQUARIUS  SPA.

Gratuluję Iwonie zwycięstwa i  życzę dalszych sukcesów. Uczennicę przygotowała i wspierała Helena Popławska-Woszczenko

Zmieniony: Piątek, 03 Maj 2013 20:35