Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Tymbark Drinks Festival Tour 2013 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 23 Maj 2013 21:44

Tymbark Drinks Festival Tour 2013 Dnia 13 maja 2013 roku w Cocktail & Pub Little Hell w Białymstoku odbyła się V edycja Tymbark Drinks Festival – Tour - jedyne tego typu zajęcia master class w Polsce. Barmani z Lublina, Katowic, Wrocławia, Poznania i dziś z Białegostoku zostali zaproszeni na warsztaty sztuki barmańskiej.
 
 
W późniejszych terminach szkolenie trafi do Warszawy, Szczecina, Trójmiasta, Łodzi i Krakowa. Dzięki uprzejmości organizatorów w warsztatach uczestniczyło pięcioro uczniów z klasy III TB o specjalności kelner. Zajęcia prowadził barman Wojciech Urbański, który w 2010 roku wygrał Tymbark Drinks Festival – Tour, a funkcję techniczną pełnił absolwent naszej szkoły Sebastian Kraśnicki, który w ubiegłym roku wygrał białostocką edycję tego turnieju.
 
Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem białostockich barmanów, na sali było około 40 osób. Bardzo interesująca tematyka warsztatów obejmowała: definicję mocktailu, grupy społeczne do których te napoje są skierowane, portfolio produktów firmy Tymark, techniki mieszania, techniki i metody tworzenia niepowtarzalnych kompozycji, czyli drinków bezalkoholowych oraz sporządzanie dekoracji. Sześć godzin szkolenia minęło bardzo szybko dzięki profesjonalizmowi prowadzącego. Mieliśmy przyjemność degustować gotowe napoje. Otrzymaliśmy materiały promujące mocktaile (inspirujące z dużą ilością receptur) oraz koszulki firmy Tymbark. Po warsztatach wręczono uczestnikom certyfikaty i rozpoczął się turniej którym wystartowało dziewięciu barmanów. Ich zadaniem było sporządzenie cocktailu według własnej receptury.
 
V białostocką edycję Tymbark Drinks Festival – Tour wygrał Paweł Gudel barman z Little Hell, który będzie reprezentował Białystok na Tymbark Drinks Festival – Tour 2013, na spotkaniu Stowarzyszenia Polskich Barmanów w Kołobrzegu – 01 lipca 2013 roku. Dodać należy, że  kolejne miejsca na podium przypadły barmanom z tego samego Cocktail Baru. Serdecznie gratulujemy i będziemy trzymać kciuki. Prowadzący warsztaty Wojciech Urbański wręczył uczestnikom turnieju dyplomy i stwierdził, że poziom turnieju był bardzo wysoki, a białostoccy barmani wykazali się dużą kreatywnością i profesjonalizmem.
 
Mam nadzieję, że w przyszłym roku dostaniemy zaproszenie i kilku uczniów z naszej szkoły będzie mogło uczestniczyć wraz z białostockimi barmanami w tym szkoleniu.
Maria Bazylewicz - Radio
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Czwartek, 23 Maj 2013 21:55