Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Projekt - Enter Your Future Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 22 Wrzesień 2013 23:42

W dniach 16-20 września 2013 r. w naszej szkole gościliśmy studentki z organizacji  AIESEC w ramach projektu Enter Your Future.

Jednym z celów programu było przeprowadzenie zajęć w języku angielskim przez przedstawicielki Ukrainy i Bułgarii. Studentki skupiły się głównie na prezentacji kultury swoich krajów ojczystych. Po prezentacji zadawały uczniom pytania, próbując nawiązać dyskusje.

Uczniowie entuzjastycznie podchodzili do tych zajęć wykazując zainteresowanie aspektami życia w tych krajach.

Nawiązując współpracę ze studentkami, miałyśmy na celu doskonalenie umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języków obcych, nie tylko języka angielskiego.

Wszystkim, którym spodobał się projekt, przedstawiamy więcej  informacji na temat całego przedsięwzięcia  i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłości.

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 60 000 członków. Działają oni w ponad 110 krajach, na ok. 1600 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne.

Każdy dołączający do Organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. 

Realizując ten cel corocznie organizuje się  ponad 10 000 praktyk zagranicznych oraz około 470 konferencji.

Ponadto, AIESEC umożliwia młodym ludziom zdobycie grona przyjaciół o podobnych zainteresowaniach z całego świata oraz przekonanie się, co chcą robić w przyszłości. Kształtuje w studentach takie cechy, jak: wrażliwość kulturowa, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość czy odpowiedzialność społeczna.

Tysiące firm i organizacji partnerskich na całym świecie wspiera AIESEC w celu rozwoju członków organizacji oraz dotarcia do utalentowanych młodych ludzi w ramach międzynarodowego programu praktyk.         

Partnerzy programu, którzy reprezentują różnorodne branże i rynki postrzegają AIESEC jako organizację wspierającą ich rozwój poprzez umożliwianie dostępu utalentowanych ludzi, nie tylko z regionu, ale i z całego świata.

Enter Your Future to narodowy projekt edukacyjny AIESEC Polska organizowany od 2008 roku. Jest skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie całego Podlasia.

W ramach projektu prowadzone są warsztaty edukacyjne z zakresu różnorodnych tematów związanych np. z kulturą, historią, geografią, przedsiębiorczością oraz wiedzą o społeczeństwie. Są one prowadzone w języku angielskim przez wykwalifikowanych trenerów z całego świata i zapewniają atrakcyjne rozszerzenie cyklu edukacyjnego, o czym świadczy patronat honorowy, jakim Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło projekt.

Realizowany projekt ‘Enter Your Future’ jest niejako  impulsem dla licealistów do poznawania otaczającego ich świata.

Główne cele przedsięwzięcia:

  • przeprowadzenie warsztatów w 18 szkołach średnich na terenie województwa Podlaskiego;
  • pobudzanie młodzieży do działania poprzez dostarczenie praktycznych umiejętności;
  • zwiększenie świadomości i wiedzy uczniów na temat innych krajów;
  • poprawienie znajomości języka angielskiego oraz zapoznanie się ze słownictwem tematycznym;
  • wdrożenie przez szkoły innowacyjnych form nauczania poprzez warsztaty promujące postawy pro-społeczne wśród młodzieży;
  • rozwój umiejętności liderskich oraz wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu projektem dla osób biorących udział w dodatkowych szkoleniach;
  • zwiększenie wrażliwości i tolerancji kulturowych;
  • przełamywanie stereotypów wśród młodzieży.

Joanna Średzińska
Marta Mazuruk

 

Zmieniony: Niedziela, 22 Wrzesień 2013 23:48