Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 09 Październik 2013 18:16

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA


W  tym roku szkolnym,  po rocznej przerwie, po raz kolejny nasza młodzież będzie miała  możliwość  wzięcia udziału w XII  już edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie. W projekcie biorą udział 3-4 osobowe zespoły uczniów zgłaszane przez nauczyciela.

Wszyscy zarejestrowani uczniowie, a także nauczyciele mają też dostęp do kursu e-learningowego o giełdzie i inwestowaniu: www.sigg.edu.pl Uczestnicząc w kursie można zdobyć dodatkowe wirtualne 10 tys. zł!

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach,  podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek z indeksu WIG30 i mWIG40 notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów. SIGG składa się z dwóch etapów: gry podstawowej i dogrywki na kontraktach terminowych na indeks WIG30. W tym roku po raz pierwszy z nowym mnożnikiem i realizowana na platformie GPWtr@der.

Uczestnikami Kursu e-learningowego sigg.edu.pl mogą być wszystkie osoby, które zarejestrowały się do SIGG, niezależnie od udziału w Grze. W dziesięciu lekcjach zawierających elementy multimedialne kursanci zdobywają wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Dodatkowo korzystają też ze specjalnego kursu terminologii finansowo-giełdowej w języku angielskim, a także forów tematycznych i czatu. Każda lekcja zakończona jest quizem. Podsumowaniem kursu jest ogólnopolska klasówka on-line, której laureaci zostają wyróżnieni oddzielnymi nagrodami. Każdy uczestnik, który zaliczy cały kurs e-learningowy, otrzymuje specjalny certyfikat ukończenia.

Trzymamy kciuki za naszych uczestników i zapraszamy do gry!!!
Koordynator: Barbara Wysocka
Zmieniony: Środa, 09 Październik 2013 18:20