Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Dzień Życzliwośći 2013 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 03 Listopad 2013 17:34

Co się będzie działo w naszej szkole ...

 1. Każdy wychowawca dużo wcześniej otrzyma pisemną informację, czym jest Dzień Życzliwości i czemu służy, regulamin konkursu na klasowego promotora życzliwości, regulamin konkursu dla klas na plakat – 10 zasad życzliwości oraz informację o akcji „Podziel się wiedzą”.
 2. Organizujemy akcję „Podziel się wiedzą”. Skierowana jest do uczniów, którzy są na tyle dobrzy z jakiegoś przedmiotu, że mogą udzielać koleżeńskich, nieodpłatnych korepetycji oraz do tych, którzy takiej pomocy potrzebują. Tworzymy bank danych takich uczniów. Akcję ogłaszamy przez wychowawców i wykonujemy plakaty informacyjne.
 3. Organizujemy konkurs na  promotorów życzliwości wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Dyplomy zostaną wręczone na apelu.
 4. Organizujemy konkurs dla klas na plakat  - 10 zasad życzliwości. Nagrodą w konkursie będzie tort ufundowany przez Dyrektora Szkoły.
 5. Organizujemy apel na długiej przerwie w sali gimnastycznej. Lekcja przed długą przerwą zostanie skrócona 5 minut. Prosimy nauczycieli, aby zeszli wraz z klasami do sali gimnastycznej na apel.
 6. Wszyscy otrzymają chmurki z cytatem nawiązującym do Dnia Życzliwości. Planujemy również rozdawać takie chmurki konsumentom naszej stołówki.
 7. Na terenie szkoły umieścimy plakaty i kartki z cytatami o życzliwości.
 8. Na korytarzach ustawimy sztalugi z kartkami, na których każdy będzie mógł napisać parę życzliwych słów lub miłe pozdrowienia.
 9. Kolorem życzliwości będzie w tym roku niebieski. Każdy, kto w symboliczny sposób chciałby się przyłączyć do obchodów Dnia Życzliwości, założy tego dnia coś niebieskiego.
 10. Zwracamy się z prośbą do wychowawców, aby jedną godzinę wychowawczą poświęcili tematyce życzliwości.
 11. Zorganizujemy pocztę życzliwości – „listonosze” będą chodzili po salach i zbierali listy, które następnego dnia zostaną dostarczone adresatom.

Urszula Pilcicka, Joanna Szydłowska, Edyta Turel, Beata Żukowska


Zmieniony: Niedziela, 03 Listopad 2013 17:40