Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
JAGA w ZSG Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 15 Grudzień 2013 21:44
 

11 grudnia 2013r. w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć 3 piłkarzy z  I kadry Jagiellonii Białystok. Nasze progi odwiedzili:
                            
 
 
Całą imprezę, w ramach integracji zespołów klasowych, zorganizowali i prowadzili uczniowie ZSG z małą pomocą nauczycieli wychowania fizycznego i języka angielskiego.
 
Prezenterzy: Jarosław Tomaszuk z kl. III TF i Kinga Jóźwiak z kl. IV TA, rozpoczęli spotkanie z piłkarzami od zadania im pytań dotyczących życia piłkarskiego, nawyków żywieniowych i ogólnych refleksji odnośnie grania w Jagiellonii Białystok.

Następnie przeprowadzono quiz sprawdzający wiedzę piłkarzy dotyczącą znajomości gastronomii i hotelarstwa. Zaskakująco, piłkarze znali odpowiedzi na wiele pytań, co wprawiło w osłupienie zebranych. Jednakże,  pytania typu: Co to jest paella? Kto to jest sommelier? przysporzyły Jagiellończykom trochę kłopotów. Mimo niewielkich trudności, piłkarze odpowiadali na pytania „nie z ich branży” z dużym poczuciem humoru, co wywoływało raz po raz salwy śmiechu. Kolejnym zadaniem było nazwanie przez piłkarzy naczyń i sztućców. Z tym zadaniem poradzili oni sobie całkiem nieźle.

Druga część spotkania przeznaczona była na zadania przygotowane przez piłkarzy dla uczniów. 3 reprezentantów z ZSG z wielkim trudem odpowiadało na pytania dotyczące klubu Jagiellonii Białystok! Śmiechu było co nie miara. Nieco przestraszeni uczniowie wykazali się jednak całkiem niezłymi umiejętnościami gry w piłkę nożną. Podbijali piłkę, wykonywali przeróżne triki celowe i niezamierzone :-) Ich wyczyny wywołały entuzjazm uczniów i Jagiellończyków oraz gromkie brawa. W ostatniej konkurencji, na czele z Panem Dyrektorem Markiem Józefowiczem, "nasi" zremisowali z Jagą- podsumowując wszystkie konkurencje - strzelając po bramce każdy.

Z pewnością spotkanie z piłkarzami było bardzo ekscytujące dla uczniów, a także dla samych piłkarzy. Nasi kelnerzy w trakcie imprezy serwowali kawę i herbatę oraz ciasteczka przygotowane przez naszych cukierników. Nie dało się nie zauważyć zadowolenia przesympatycznych Jagiellończyków, którzy chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy na koniec.

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w spotkaniu z piłkarzami Jagiellonii.

Alicja Nelke
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Niedziela, 15 Grudzień 2013 21:57