Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Spotkanie z M-I-G-iem Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 17 Grudzień 2013 07:37

W dniu 5 grudnia 2013 roku Zespół Szkół Gastronomicznych odwiedziło stowarzyszenie pomocy niesłyszącym M-I-G- iem. Impreza odbyła się pod hasłem „Usłyszeć ciszę”.  Inicjatorami spotkania byli nauczyciele bibliotekarze - Joanna Kurszel i Maciej Kułak.

 
Podczas wizyty zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć film nagrany przez osoby głuche, odbyły się również poglądowe lekcje języka migowego. Spotkanie cieszyło się ogromną popularnością wśród uczniów, jak i nauczycieli.  Z uwagi na fakt, że nasi uczniowie w przyszłości mogą mieć kontakt z konsumentami o różnych dysfunkcjach,  to była świetna okazja do zdobycia doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w ich przyszłej pracy.

Uczestnicy poza szeregiem innych ćwiczeń językowych, nauczyli się np. migać własne imię, czy wyrażać uczucia. Organizatorzy poza słowem pisanym, propagują wszelkie inne metody komunikacji. Spotkanie idealnie wpisuje się w prezentowany przez nich świat wartości, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek podziały.  Ma to niejednokrotnie odzwierciedlenie w literaturze, którą pochłaniają uczniowie. To też ciekawa forma propagowania czytelnictwa w naszej szkole. Było to pierwsze, ale z pewnością nieostatnie  spotkanie integracyjne.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że wydarzenie wpisze się w kalendarz szkolny jako cykliczna impreza. Świat zmienia się codziennie, a standardem i cechą wyróżniającą Zespół Szkół Gastronomicznych jest otwartość na różne kanały komunikacyjne i formy aktywizujące młodzież.  Wychowankowie nauczyli się w formie zabawowej migać, a co najważniejsze nie chcieli się od tego (wy)migać.

Jako organizatorzy jesteśmy dumni, że wizytę zaszczycił swoją obecnością Pan Dyrektor Szkoły – Marek Józefowicz, który serdecznie powitał i pożegnał naszych gości oraz wyraził chęć dalszej współpracy.

Trudno przecenić trud jaki wnieśli nasi uczniowie w pomoc przy organizacji imprezy. Przede wszystkim dziękujemy Kamili Witkowskiej – uczennicy z klasy I ZA, Agnieszce Piłaszewicz z klasy I TD, Pawłowi Piskurewiczowi z I TB oraz Hubertowi Marcinkiewiczowi z klasy III TF.
 
J. Kurszel i M. Kułak
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Wtorek, 17 Grudzień 2013 07:48