Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Pomóżmy ... Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 20 Luty 2014 00:10

Pomóżmy rodzinom,
które straciły wszystko w pożarze

 
 
 

 

21 stycznia spłonął drewniany budynek przy ul. Żytniej w Białymstoku. Kłęby dymu były widoczne w całym mieście. Drewniany budynek przy ulicy Żytniej stanął kilkanaście minut po godzinie trzynastej. Ogień kompletnie strawił poddasze. Dom był wielorodzinny. Sześciu osobom udało się o własnych siłach opuścić płonący dom. Do szpitala odwieziono 4 osoby - dwie dorosłe z lekkimi poparzeniami oraz dwoje dzieci na obserwację.

Budynek nie będzie nadawał się do ponownego zamieszkania. Dwie rodziny mieszkają kątem u bliskich i rodziny. Stracili wszystko. Nie przydzielono im jeszcze lokali zastępczych. Potrzebne są jednak najpotrzebniejsze rzeczy do codziennego życia.

Od 24 do 28 lutego 2014 na długiej przerwie, przy pokoju nauczycielskim będziemy zbierać konkretne rzeczy dla poszkodowanych, głównie przyrządy kuchenne:

 • ścierki kuchenne
 • ręczniki
 • gąbki i zmywaki
 • patelnie
 • garnki
 • czajniki
 • przybory kuchenne, np. noże, sitka, łopatki drewniane, tarki, obieraki, itp.
 • deski do krojenia
 • chlebaki
 • salaterki
 • kubki i szklanki
 • talerze deserowe
 • sztućce
 • płyny do naczyń
 • środki czyszczące
 • proszek i płyn do prania
 • oraz to, czego sami używamy w kuchni:)

Zebraliśmy po 12 sztuk dużych i głębokich talerzy białych ze srebrną obwódką. Dobierzmy średnie talerze. Mamy też po 6 dużych, średnich talerzy, 6 bulionówek, 6 kubeczków oraz cukiernicę ze szkła dymnego, więc dobrze byłoby skompletować jednakową całość.
 
Prosimy, więc o salaterki, półmiski, itp. właśnie ze szkła dymnego.
 

Dziękujemy za wrażliwość i serce.

Wolontariat:
Maria Brańska, Joanna Szydłowska,
Izabela Tarasiuk, Ewa Olendzka, Zofia Szekalska