Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Sprawozdanie z turnieju cukierniczego Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 14 Maj 2014 05:16
 
 
SPRAWOZDANIE Z XIX OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU
NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK

Turniej odbył się w dniach 7 – 9 kwietnia 2014 r. odbył się we Wrocławiu a naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Koszczuk i Szymon Wasiljew – uczniowie III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 4 w zawodzie cukiernik.
 
Tematem przewodnim zmagań były "Muzyczne Inspiracje". Uczestnicy turnieju w części praktycznej rywalizowali w następujących zadaniach: wykonanie tortu o wadze do 4 kg, 6 ciastek bankietowych o masie ok. 100 g, 6 figurek z marcepana, eksponat z karmelu lub czekolady.

O zwycięstwie decydował nie tylko wygląd tortu. Uczestnicy rywalizacji również w zakresie wiedzy teoretycznej - zdawali test z 30 zadań teoretycznych. W części teoretycznej Katarzyna Koszczuk zajęła drugie miejsce w turnieju ogólnopolskim, w części praktycznej siódmą lokatę. Szymon Wasiljew z teorii był piąty oraz zajął piątą lokatę z części praktycznej.

W zmaganiach na Najlepszego Ucznia wzięło udział 19 zawodników z 13 województw.

W klasyfikacji generalnej nasi uczniowie również znaleźli się wśród laureatów: Katarzyna Koszczuk zajęła 3 miejsce, suma punktów 83,8 – nauczyciel-mistrz szkolący Alicja Dębicka, nauczyciel teorii Danuta Korolczuk; Szymon Wasiljew zajął IV miejsce, suma punktów 82,6, nauczyciel-mistrz szkolący Renata Karecka-Sebastianiuk, nauczyciel teorii Danuta Korolczuk.

Zwycięzcy XIX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik otrzymali atrakcyjne nagrody od Komitetu Głównego Turnieju oraz niektórych sponsorów. Ponadto zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z dnia 30.04.2007r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad w/w uczniowie są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.
 
Danuta Korolczuk
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Środa, 14 Maj 2014 05:50