Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Mateusz Ciulkin - młody przedsiębiorca Drukuj Email
Środa, 11 Czerwiec 2014 23:24

Mateusz Ciulkin - to kolejny  absolwent Zespołu Szkół  Gastronomicznych,  który nie bał  się nowych wyzwań i postanowił wziąć swoje  sprawy zawodowe we własne ręce.

Tak się  niestety złożyło, że niedługo pracował w gastronomii,  gdyż od zawsze ciągnęło go do samochodów.
 
A że na lekcjach z przedsiębiorczości był pilnym uczniem , zaraz po zakończeniu nauki  założył własną działalność gospodarczą.  Obecnie posiada swoją firmę kurierską i dostarcza paczki i przesyłki  mieszkańcom naszego miasta  swoim transportem.  Mateusz  jest jeszcze młodym przedsiębiorcą i w biznesie stawia dopiero pierwsze kroki,  jednak już teraz spotkał się z uczniami  naszej szkoły, aby opowiedzieć im o tym, jak wyglądają procedury założenia własnej działalności gospodarczej  przez osobę fizyczną.

Najpierw należy złożyć wniosek CEIDG-1 w Urzędzie Miasta lub Gminy. Następnie  sprawdzić, czy nasza działalność  nie wymaga posiadania zezwolenia, koncesji lub licencji. Wyrobienie pieczątki założenie rachunku w banku, powiadomienie  Urzędu  Skarbowego, czy będziemy płatnikami podatku VAT, czy też nie, oraz zgłoszenie działalności do odpowiednich organów kontroli - to kolejny krok do własnej firmy. Mateusz bardzo chętnie odpowiadał na wszelkie pytania, między innymi na takie, skąd wziąć pieniądze na start.


Bardzo serdecznie dziękujemy za cenne uwagi, poświęcony czas i przebojowość, gdyż prowadzenie własnej firmy wiąże się z ryzykiem.
 
Ale przecież do odważnych świat należy!!! Trzymamy kciuki i pozdrawiamy!!!!

Ewa Olendzka, Barbara Wysocka
Zmieniony: Czwartek, 12 Czerwiec 2014 20:21