Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Konkurs Papieski 2014 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 13 Wrzesień 2014 10:04
 
Zapraszamy serdecznie do udziału w Konkursie Papieskim
 

”ZANURZENI W ŚWIĘTOŚCI

ŚW. JANA PAWŁA II I ŚW. JANA XXIII”


Termin: 25 października 2014r.
Data składania prac w Wydziale Katechetycznym: 20 października 2014 r.
Sekcje: plastyczna, literacka, multimedialna
Szczegóły: na stronie Wydziału Katechetycznego - www. katecheza.archibial.pl

TEMATY (do wyboru):

I.
Dziś zdaje się słyszeć krzyk, wznoszący się z rosnącym niepokojem z każdego zakątka ziemi, z każdego narodu, z serca każdego człowieka, z jednej wielkiej rodziny, jaką jest ludzkość: jest to wołanie o pokój! Św. Jan XXIII napisał: „Jestem przekonany, że chrześcijanie na tym świecie liczą się tylko wtedy, gdy przynoszą pokój. [...] Świętość świętych nie opiera się na głośnych wydarzeniach, ale na drobnych sprawach, które światu wydają się głupstwami”. Chrześcijanin, który pragnie kroczyć drogą świętości powinien budować pokój. Co możesz uczynić na rzecz pokoju w środowisk, w którym żyjesz?

II.
„Nigdy człowiek nie jest tak wielki jak wtedy, gdy klęczy” św. Jan XXIII. „Dłonie są krajobrazem serca” św. Jan Paweł II. Jak rozumiesz treść powyższych myśli? W jaki sposób mogą być Twoją codziennością?

III.
„Święci gdziekolwiek przejdą, pozostawiają coś z Boga: To Bóg, który daje odczuć swoją obecność” św. Jan XXIII. Jakie „ślady obecności Boga” pozostawili po sobie święci Jan XXIII i Jan Paweł II, a jakie możesz zostawić Ty?

IV.
Świętość to bycie z Chrystusem. Św. Jan Paweł II napisał: „Człowiek, który chce zrozumieć siebie samego do końca - musi ze swoim niepokojem, niepewnością, a także słabością i grzesznością, ze swoim życiem i śmiercią, przybliżyć się do Chrystusa”. Jak wygląda Twoja droga do świętości?

Konsultacje i składanie prac u katechetów
Zmieniony: Sobota, 13 Wrzesień 2014 10:11