Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
XV Koncert Pamięci Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 26 Wrzesień 2014 08:03

 

W dniu 17 września uczestniczyliśmy w XV Koncercie Pamięci, poświęconym 75. Rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i napaści ZSRR na Polskę. Koncert odbył się w Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

 
Wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" im. Druha Wacława Milke. Inicjatorami  Koncertów Pamięci są  państwo Lidia i Tadeusz Trojanowscy, a także Szkoła Podstawowa nr 34 w Białymstoku.

Jesteśmy coraz dalej od pamiętnych wydarzeń zarówno 1 września i 17 września 1939 roku. Dlatego tak ważna jest troska o  pamięć pokoleń wyrażona w słowach Papieża Polaka: "Przechowajcie to dziedzictwo. Przekażcie je następnym pokoleniom." Organizatorzy powitali wszystkich honorowych gości, wymieniając także uczestniczące w tym szczególnym wydarzeniu szkoły, w  tym Zespół Szkół Gastronomicznych i Pana dyrektora, Marka Józefowicza.

Uczniowie oddelegowani na tę podniosłą uroczystość godnie reprezentowali naszą szkołę:

 • Jakub Iwaniuk  kl. II TG
 • Michał Jeż kl. II TG
 • Monika Kowalczuk kl. II TG
 • Paulina Onopa kl. II TG
 • Piotr Stasiewicz kl. II TG
 • Dawid Gałażewicz kl. III TE
 • Michał Frejtag  kl. III TE
 • Ewa Rożuk kl. III TE
 • Paweł Wróblewski kl. III TE
 • Weronika Gąsowska kl. III TH
 • Maciej Kwilman kl. III TH
 • Adrian Kobus kl. III TH
 • Patryk Wasilewski kl. III TH
 • Aleksandra Wiak kl. III TH
 • Anna Wiśniewska kl. III TH
 • Katarzyna Hanczaruk kl. IV TD
 • Justyna Kapica kl. IV TD
 • Ewa Kurzyna kl. IV TD
 • Justyna Plasun kl. IV TD
 • Mateusz Zalewski kl. IV TD

Koncert zakończył się pięknym mazurem do muzyki Stanisława Moniuszki.
Jolanta Baranowska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Piątek, 26 Wrzesień 2014 08:13