Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Spotkanie z aktorką - Izabelą Marią Wilczewską Drukuj Email
Środa, 22 Październik 2014 22:27

W życiu każdej szkoły zdarzają się piękne chwile. Wyjątkowe emocje z pewnością przeżywali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkol Gastronomicznych 8 października 2014 roku. Dzięki otwartości dyrektora szkoły Pana Marka Józefowicza skromne progi naszej szkoły odwiedziła kolejna nietuzinkowa osoba - aktora Izabela Maria Wilczewska.

Świadomi profesjonalizmu pani Izy, wynikającego z wykonywanego zawodu spodziewaliśmy się występu pełnego polotu i merytorycznych wartości. Okazało się, że rzeczywistość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Po standardowym przywitaniu gości i obejrzeniu prezentacji dotyczącej głównej gwiazdy, zaczęło się istne „show”. Pani Iza chwyciła mikrofon i porwała publiczność swoim wdziękiem, charyzmą i entuzjazmem. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki sztuki teatralnej, obejrzeć lalki używane w czasie spektakli, a także spróbować swoich sił w ćwiczeniach z emisji głosu. Trudno przecenić ogrom wartości dodanych, które aktorka bezinteresownie przekazała naszym uczniom, a także stosunek emocjonalny do prowadzonego wykładu. Pani Iza chętnie dzieliła się swoją wiedzą, nie była też głucha na szereg pytań i próśb, dotyczących pracy w teatrze. Dyrektor, kadra pedagogiczna, zaproszeni goście i uczniowie – wszyscy byli zachwyceni postawą zaproszonego gościa, o czym świadczy m.in. fakt, że salwom braw nie było końca, a spotkanie trwało dłużej niż zakładaliśmy. Z pewnością imprezę można zaliczyć do bardzo udanych i owocnych, a przede wszystkim do tych, które zostaną w naszej pamięci na długo. Pani Wilczewska rozjaśniła świetlicę szkolną najpiękniejszym blaskiem, jednocześnie usunęła letarg szarej codziennej rzeczywistości i stała się dla nas wszystkich inspiracją do wielu pozytywnych działań.

Należy tez docenić pracę osób, bez których impreza by się nie udała. Oto one: Arkadiusz Noskowicz, Kamila Witkowska (II ZA), Agata Wołyncewicz (II TF), Rafał Laskowski (III TH)

Nauczyciele bibliotekarze
Janina Demianowicz
Joanna Kurszel
Maciej Kulak

^^^^^^^^^^^^^^^^

 

 

Zmieniony: Środa, 22 Październik 2014 22:45