Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Międzynarodowy Dzień Niewidomych Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 28 Październik 2014 06:53

Obchody  Międzynarodowego Dnia Niewidomych w Białymstoku

 
15 października przypada Święto Białej Laski - Międzynarodowy Dzień Niewidomych.
Z tej okazji w środę na Rynku Kościuszki odbył się happening.

 

Celem Dnia Białej Laski jest przedstawienie opinii publicznej problematyki osób niewidomych i niedowidzących. Dla osób niewidomych jest to uroczyste święto, podczas którego przypominają społeczeństwu, że istnieją, że chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i świata, bez ograniczeń i bez fałszywej litości.
 
W ramach obchodów Dnia Niewidomych poruszana jest również tematyka udogodnień, jakich potrzebują takie osoby na co dzień. Mowa tutaj o m.in. informacjach głosowych w środkach komunikacji miejskiej czy np. na sygnalizacji świetlnej. Również oprogramowanie komputerowe coraz bardziej ułatwia i umożliwia niewidomym poruszanie się m.in. po Internecie. Wciąż jest to jednak za mało.
 
 

 
Biała laska to symbol osób niewidomych, podobnie jak ciemne okulary. Delegacja z naszej szkoły (uczniowie z III TE) wraz z P. Jolantą Baranowską wzięła udział w happeningu na Rynku Kościuszki klasa: Michał Frejtag, Paweł Wróblewski, Ewa Rożuk, Adrianna Stasiewicz, Karol Chitruk, Małgorzata Wróblewska.
 
Opracował: Karol Chitruk

 

Zmieniony: Czwartek, 30 Październik 2014 07:48