Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Wolontariat Europejski w ZSG Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 04 Listopad 2014 19:29
 
27 X naszą szkołę odwiedziły wolontariuszki z „Wolontariatu Europejskiego” – Lucia Muñoz Blanco z Hiszpanii, Anet Shamirian z Armenii i Elodie Rouqet z Francji. Koordynatorka z Fundacji Edukacji i Rozwoju Magdalena Jarmoc przedstawiła gości i opowiedziała krótko, czym zajmuje się fundacja oraz na czym polega „Wolontariat Europejski”. Przebywające od lutego w Polsce wolontariuszki pracowały głównie w ośrodku dla uchodźców w Czerwonym Borze, a dodatkowo spotykały się z młodzieżą w szkołach.
 
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III TA, IV TF, I TG oraz III TD. Wolontariuszki poprowadziły zajęcia, zaprezentowały swoje kraje. Opowiedziały o najbardziej charakterystycznych miejscach, pokazały ciekawe zdjęcia. Część lekcji miała formę warsztatów, a uczniowie mogli wykazać się znajomością mapy świata, układając ją z puzzli.

To spotkanie uświadomiło uczniom, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języka angielskiego. Zainteresowani Wolontariatem Europejskim będą mogli jeszcze usłyszeć o nim w szkole, ponieważ w przyszłości planowane jest spotkanie na ten temat.
 
 
 
 
 
Lucia, Anet i Elodie również były ciekawe spotkania z uczniami naszej szkoły.
 
 
Magda Jarmoc z Fundacji Edukacji i rozwoju czasami musiała tłumaczyć na język polski.
 

 
Lucia opowiadała o swoim kraju – Hiszpanii
 
 
Elodie pochodzi z Francji, dlatego pytała młodzież o stereotypy na temat Francuzów.
 
 
 
 
Układanie mapy świata było bardzo absorbujące i wzbudziło wiele emocji
 
 
Następnie trzeba było dopasować nazwy państw
 
 


Wolontariuszki zadawały też zagadki związane z ich krajami
 
opr. Barbara Hryniewicz

Zmieniony: Wtorek, 04 Listopad 2014 19:42