Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
„Czy potrafisz usłyszeć ciszę?” Drukuj Email
Niedziela, 25 Styczeń 2015 16:53
 
W życiu każdej szkoły zdarzają się piękne chwile. Cudowny czas przeżywali pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych podczas drugiej edycji spotkania pt. „Czy potrafisz usłyszeć ciszę?”.
 
Dzięki otwartości Pana Dyrektora Marka Józefowicza szkołę odwiedzili ludzie głusi oraz szereg znakomitych osób: Kierowniczka Biblioteki Muzeum Podlaskiego – Beata Wilczewska, Kierowniczka Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy Podlaskiej – Ewa Jarmołowicz, Dyrektor Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego – Ryszard Saciuk oraz Prezes Towarzystwa Osób Głuchoniewidomych – Dariusz Sienkiewicz.

Dzięki nauczycielom bibliotekarzom coraz więcej uczniów interesuje się językiem migowym. Podopieczni włożyli ogrom pracy w profesjonalne przygotowanie wydarzenia. Przychodzili na próby w weekendy, ćwiczyli w grupach, a nawet sami wychodzili z przeróżnymi inicjatywami, w celu urozmaicenia przedsięwzięcia. Owoc ich pracy przerósł najśmielsze oczekiwania. Zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć wiersz w języku migowym, film na temat życia osób głuchych oraz kolędę „Cicha noc”, którą zamigało 8 osób. Odbiór imprezy był pozytywny, zgromadzeni goście bardzo się wzruszyli i narzekali, że zbyt szybko nadszedł koniec imprezy.

Uważamy, że tego typu spotkania idealnie wkomponowują się w charakterystykę naszej szkoły, która słynie z otwartości i propagowania pozytywnych wartości. Trudno przekazać w recenzji ogrom szlachetnych uczuć, które przepływały przez serca zebranych gości.

Imprezę poprowadzili: Natalia Minko (1 TE), Kamila Witkowska (2 ZA) oraz przedstawiciel stowarzyszenia MIG-iem – Szymon Mróz. Bardzo dziękujemy również następującym uczniom:
  • Agata Wołyńcewicz (2 TF)
  • Dominika Moszyńska (1 TE)
  • Magdalena Sidorowicz (2 TD)
  • Dominika Łupińska (2 TD)
  • Magdalena Huczko (4 TF)
  • Michał Jeż (2 TG)
  • Michał Kaliszewski (2 TG)
  • Szymon Wądołowski (2 TG)
  • Hubert Marcinkiewicz (4 TF)
  • Rafał Nalewajko (2 ZB)

Organizatorem spotkania byli nauczyciele bibliotekarze.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Niedziela, 25 Styczeń 2015 17:07