Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Kto chce dziś milczeć? Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 25 Styczeń 2015 17:29

We środę (21.01.2015) do naszej szkoły przyszli Jezuici...

Od czwartej do siódmej lekcji w świetlicy zbierały się po 3 - 4 klasy.
 
Młodzież patrzyła z dystansem, ale i z ciekawością na młodych ludzi w sutannach.
 
Zakonnicy – Daniel i Jakub – przygotowali proste i krótkie wystąpienie  (na 45 min.).  Mówili o swoich doświadczeniach życiowych, o odkrywaniu wiary, o pogłębianiu relacji z Bogiem. Było i do śmiechu, i ku refleksji... Z przyjemnością widziałyśmy skupienie i zasłuchanie na twarzach naszych uczniów.
 
Na koniec zakonnicy zachęcili do udziału w rekolekcjach w ciszy (informacje na stronie: www.szkolakontaktu.pl)

Jeden z Jezuitów poprosił Bartka (ucznia  III ZD), aby podzielił się swoim doświadczeniem z pobytu na takich rekolekcjach.
 
Bartek powiedział: „Byłem na  rekolekcjach w milczeniu w lipcu 2014 roku. Na początku nie chciałem jechać – bałem się, że nie wytrzymam trzech dni w milczeniu. Po przyjeździe na miejsce zmieniło się moje nastawienie – obawy minęły i cieszyłem się, że jestem tutaj.  Podczas rekolekcji usłyszałem głos Pana Boga – uświadomiłem sobie, że On naprawdę mówi w ciszy. To był niesamowity czas. W codziennym życiu nie da się usłyszeć tego Bożego głosu.  Rekolekcje uświadomiły mi, że Bóg naprawdę mnie kocha i jest przy mnie na co dzień. Bardzo cieszyłem się, że wziąłem udział w tych rekolekcjach, bo moja relacja z Panem Bogiem pogłębiła się. Jestem zadowolony i zachęcam, byś też podjął decyzję o uczestnictwie w rekolekcjach, ponieważ to prawda, ze Bóg mówi w ciszy i sam  możesz tego doświadczyć.”
 
Młodzież z uwagą słuchała świadectwa Bartka.
 
Mamy nadzieje, ze to nie ostatnie takie spotkanie w naszej szkole…
 
Katecheci: Maria Brańska, Joanna Szydłowska, Beata Żukowska
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zmieniony: Niedziela, 25 Styczeń 2015 18:31