Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Skarby Naszej Biblioteki Drukuj Email
Sobota, 21 Marzec 2015 18:16

 SKARBY NASZEJ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 
 Bogaty świat biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Gastronomicznych nie byłby kompletny, gdyby nie coroczna akcja „Skarby naszej biblioteki szkolnej”. We środę, 18 marca wszyscy pracownicy i uczniowie szkoły mieli okazję poznać ogrom zbiorów czytelniczych i audiowizualnych.
 
Nauczyciele bibliotekarze przygotowywali akcję starannie przez kilka dni, a często ich narady kończyły się sporami. Przez wiele lat szkoła była wzbogacana o nowe pozycje literackie, więc wybór tylko niektórych z nich zdawał się być misją nie do wykonania. W ostatecznym rozrachunku postanowili wyeksponować m.in. tzw” białe kruki”, najlepsze książki kucharskie i zawodowe, klasykę literatury polskiej i obcojęzycznej oraz szereg innych.
 
Zainteresowanie akcją przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, przez cały dzień efekt pracy obejrzało ponad 300 osób, a większość z nich przekazywała wyrazy największego uznania, co obligatoryjnie rzutuje na zorganizowanie jeszcze większej akcji za rok. Jednocześnie nauczyciele bibliotekarze informują, że wszystkie zbiory są dostępne na co dzień do wglądu dla wszystkich zainteresowanych.
 
W akcji bardzo pomogła Katarzyna Ostapczuk (II ZA) oraz Kamil Szymanowski (III TH), Maciej Michalec (I TA), Wioleta Grabowska (III TH), Piotr Stasiewicz (II TG), Monika Kowalczuk (II TG).
 
######
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Sobota, 21 Marzec 2015 18:25