Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Nowości książkowe 2015 Drukuj Email
Poniedziałek, 07 Wrzesień 2015 20:24


Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem trzech wyjątkowych książek,

które możecie znaleźć w szkolnej bibliotece ...

 

 

„CHRZEŚCIJAŃSTWO”

Album "Chrześcijaństwo" to ilustrowany przewodnik po wierze w Jezusa Chrystusa. Książka prowadzi przez trwającą ponad 2000 lat historię religii, począwszy od wydarzeń opisanych w Nowym Testamencie, aż po dzień dzisiejszy. Na kolejnych stronach poznajemy działalność misyjną Apostołów, czas prześladowań w Cesarstwie Rzymskim, pierwsze spory o doktrynę, triumf religii w średniowieczu, nowożytne reformy chrześcijaństwa, powstawanie wyznań protestanckich, a także wyzwania obecnie stojące przed Kościołem.
Album prezentuje różnorodność wyznań chrześcijańskich: od asyryjskich nestorian i egipskich kotów, przez katolicyzm i prawosławie, aż po powstałe w XIX wieku ruchy mormonów i adwentystów.
 

 

*********

 

NA ZDROWIE !
„Sekrety klasztornej kuchni i udanego życia”

W codziennym, często prowadzonym w bardzo szybkim tempie życiu zazwyczaj nie mamy okazji, by delektować się smacznymi i zdrowymi potrawami. W przydrożnym barze „wrzucamy coś na ząb”, nie bardzo przejmując się konsekwencjami, jakie mieć będzie dla nas w przyszłości faszerowanie się fast foodami. Usprawiedliwiamy się – właściwie tylko sami przed sobą – że przygotowanie zdrowych posiłków wymaga sporego zaangażowania, pochłania dużo czasu, a znalezienie ekologicznych składników graniczy z cudem. Nic bardziej mylnego. Warto sięgnąć po książkę Na zdrowie! Sekrety klasztornej kuchni i udanego życia, by przekonać się, że gotowanie sprawić może wiele przyjemności i - co najlepsze - zajmie tylko kilkadziesiąt minut, a przygotowane potrawy zachwycą smakiem i aromatem.

Publikacja opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność to obszerne, wręcz monumentalne dzieło, w którym czytelnik znajdzie nie tylko tajemnice kuchni mnichów, ale także wyjaśnienie pojawiających się na kartach Biblii symboli oraz zbiór ciekawostek, anegdot i historii związanych z włoskimi klasztorami. Książka Na zdrowie! Sekrety klasztornej kuchni i udanego życia podzielona została na sześć tematycznie ze sobą związanych części.
 
Kuchnia mnichów - Bogactwa klasztornych ogrodów - Napoje - Receptury na proste i smaczne herbatki ziołowe
 
Wszystko kusi swoim urokiem oraz prostotą, łatwością i szybkością przygotowania.
 

 

*********

 


“Pejzaże Władysława Reymonta”

To wyjątkowy album poświęcony twórczości naszego noblisty. Szata graficzna książki zapiera dech w piersiach, a inteligentnie dobrana kompilacja obrazów powoduje, że chce się do tej pozycji wracać codziennie. Krajobrazy Mazowsza i portrety zwykłych ludzi pomagają w poznaniu polskiego folkloru i ludowości. Jakże biedniejszą byłaby nasza Ojczyzna bez bogactwa kulturowego polskiej wsi, a któż zna ją lepiej niż autor „Chłopów” ? 

Ogromnie cieszymy się z nowego albumu w bibliotece szkolnej i gorąco zapraszamy wszystkich do oglądania, naprawdę warto !!!

 Nauczyciele Bibliotekarze

Zmieniony: Poniedziałek, 07 Wrzesień 2015 20:41