Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Ça va - Damian Turczyniak Drukuj Email
Poniedziałek, 18 Kwiecień 2016 23:37
 

 

Damian Turczyniak - właściciel lokalu gastronomicznego Ça va przy ulicy Kilińskiego w Białymstoku, jak sam o sobie mówi, jest po białostockim "gastronomiku". Wkrótce po ukończeniu szkoły pierwsze szlify w zawodzie zdobywał w restauracji Sowa & Przyjaciele w Warszawie u znanego restauratora Roberta Sowy.
 


Zobaczył, jak wygląda praca w bardzo nowocześnie wyposażonej kuchni. Wiele się tam nauczył. Szybko, bo po niespełna roku, zdecydował się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w branży gastronomicznej. Wrócił do Białegostoku i tutaj otworzył lokal o nazwie Ça va, czyli, jak mówią Belgowie, „wszystko w porządku”. My już wiemy dlaczego wybrał taką nazwę.

 
Ça va I tak ma być!

Dziękujemy Damianowi za podzielenie się z nami swoim stosunkowo krótkim, ale niezwykle bogatym, doświadczeniem zawodowym. Podziwiamy go za odwagę i pracowitość.
 
Życzymy Damianowi wielu zadowolonych klientów oraz satysfakcji i prowadzenia własnej firmy.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
klasa III TG
zdjęcia: Ewa Olendzka

 

Zmieniony: Poniedziałek, 18 Kwiecień 2016 23:51