Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Wyjątkowe Nowości w Bibliotece Szkolnej Drukuj Email
Niedziela, 25 Wrzesień 2016 14:15

 

 

 

W życiu każdej szkoły zdarzają się wyjątkowe chwile. Otóż serdecznie informujemy, że dzięki szczodrości Dyrektora Szkoły-Pana Marka Józefowicza Biblioteka Szkolna została wzbogacona o następujące pozycje książkowe:


 
 
„Powstanie Warszawskie”

Album z serii Polskie Powstania Narodowe wydany z okazji upamiętnienia 72. rocznicy Powstania Warszawskiego, pod redakcją Tadeusza Skoczka. Zawiera 309 reprodukcji, wśród nich obrazy, grafiki Józefa Młynarskiego przedstawiające walkę powstańców i tragiczny los ludności cywilnej, fotografie m.in. Ireny Kummant-Skotnickiej ukazujące historię śródmiejskiego plutonu Dywersji Bojowej Armii Krajowej im. por. „Rygla” oraz fotografie wykonane przez Niemców dokumentujące wyludnienie Warszawy, a także plakaty. Obraz graficzny uzupełnia opis powstania pochodzący z wydawnictwa konspiracyjnego z 1945 roku pt. Bój Warszawy.

„Sanktuaria i Miejsca Kultu W Polsce i Na Świecie”

W książce przedstawiono najpopularniejsze sanktuaria i miejsca pielgrzymkowe, a także te mniej znane, ale również bardzo ciekawe. Opisano obiekty ważne nie tylko dla katolików, ale także prawosławnych, Żydów czy wyznawców islamu. Stanowią one niejednokrotnie cenne zabytki, pełne skarbów malarstwa, rzeźby, kowalstwa artystycznego czy snycerki. Przyciągają zatem turystów, szczególnie,  że historia sanktuariów może być jednocześnie lekcją historii, architektury czy kultury. Album zawiera prawie 450 zdjęć.
Warto dodać, że „Powstanie Warszawskie” jest czwartym  ( i ostatnim) albumem z serii „Polskie Powstania” , aktualnie biblioteka posiada już cały komplet. Należy również wspomnieć, że dochód ze sprzedaży „Sanktuaria i Miejsca Kultu w Polsce i Na Świecie”  zostanie przeznaczony na cele dobroczynne. Szkoła została za to uhonorowana dyplomem, który prezentujemy poniżej:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO BIBLIOTEKI W CELU OBEJRZENIA NOWYCH NABYTKÓW
                                                                                                                       Nauczyciele Bibliotekarze