Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Finał konkursu „Życie z FAS – dziękuję nie piję” Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 07 Listopad 2016 20:05

Dnia 25 października 2016 r w Zespole Szkół nr 17 odbył się finał VI Konkursu „Życie z FAS – dziękuję nie piję”. Tegoroczny konkurs promujący abstynencję alkoholową zapobiegającą występowaniu zespołu FAS przebiegał pod hasłem „Świat widziany oczami dziecka z FAS”.

Naszą szkołę reprezentowało grono czterech uczniów, którzy przygotowali i prezentowali prace w kategoriach: literackiej i fotograficznej. Z radością informuję, iż laureatką III miejsca w kategorii literackiej została Natalia Boćkowska z klasy II TD.

- To, co możemy zrobić dziś, to nie osądzać i starać się wiedzę o Alkoholowym Zespole Płodowym przekazać jak najdalej! – mówi Wiktoria Bartoszewicz z klasy II TD.

- Nie tylko alkoholiczki rodzą chore dzieci. Wystarczy nawet niewielka ilość alkoholu w czasie ciąży, aby nieodwracalnie uszkodzić mózg dziecka - zaznacza Natalia, laureatka konkursu. FAS oznacza kłopoty w nauce, deficyt uwagi i pamięci, pakowanie się w kłopoty, nadpobudliwość, uszkodzenia narządów i układów. FAS to najczęściej upośledzenie umysłowe.

- Dlatego NIE MA BEZPIECZNEJ DAWKI ALKOHOLU W CZASIE CIĄŻY. NIE PIJĄC, NIE RYZYKUJESZ - dodają jednogłośnie dziewczęta.

 

                   Edyta Turel,

 nauczyciel wychowania do życia w rodzinie

 

 

 
 
 


 

Zmieniony: Środa, 09 Listopad 2016 11:02