Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Reklama
Relacja z przebiegu Szkolnego Konkursu Piosenki i Poezji Patriotycznej Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 22 Listopad 2016 18:55

 


W dniu 7 listopada 2016 r. odbył się w świetlicy szkolnej Konkurs Piosenki i Poezji Patriotycznej.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonał Pan Dyrektor Marek Józefowicz.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Uczestnicy konkursu zaprezentowali się w trzech kategoriach:

recytacja, piosenka, twórczość własna.

Rywalizację uczestników oceniała Komisja w składzie:

Jolanta Baranowska – przewodnicząca

Joanna Kurszel

Daniela Perkowska

Maciej Kułak

Jan Perkowski

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria piosenka :

I miejsce- zespół ,,, Od wczoraj’’:

Klaudia Tyniewicka kl. IIITF- wokal -,, Piosenka o Wojtku’’ Mariki

Michał Borowski kl. IIITF - gitara

Jakub Oleńczuk kl. IIITG – gitara

Kamil Zalewski kl. IIITF - perkusja

II miejsce – Piotr Wojszko kl. IITE – piosenka ,, Dziewczyna z granatem’’

III miejsce – Klaudia Białobrzeska kl. IVTE i Michał Borowski kl. IIITF ( gitara) – piosenka ,,Rozkwitały pąki białych róż’’

Wyróżnienia:

1.Magdalena Śliwonik kl. IIITE – wyróżnienie specjalne

2.Klaudia Sobolewska kl. ITE – wyróżnienie specjalne

3. Dagmara Benecka kl. IITE - wyróżnienie

Kategoria recytacja:

I miejsce – Natalia Minko kl. IIITE – wiersz Ewy Lipskiej ,, Stół rodzinny’’

II miejsce – Marta Barszczewska kl. IITE – wiersz Stanisława Balińskiego ,,Śpiewnik listopadowy’’

III miejsce – Katarzyna Sopek kl. IIITE – wiersz Ewy Najwer ,, Odcięta’’

Wyróżnienia:

Hubert Tulkis kl. IITE – wyróżnienie specjalne

Justyna Tekień kl. IITE

Karolina Rafałowska kl. ITE

Aleksandra Dzieszko kl. IIITE

Sylwia Kochmańska kl. ITE

Kategoria twórczość własna:

I miejsce :

Jakub Oleńczuk kl. IIITG – muz.,słowa i wykonanie własne

II miejsce:

Agata Wołyńcewicz kl. IVTF – wiersz własny

Jury wysoko oceniło poziom i zaangażowanie wszystkich uczestników konkursu.

Uczestnicy i laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Pana wicedyrektora Błażeja Siwca z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów.

Oto wiersz nagrodzonej uczennicy Agaty Wołyńcewicz z kl. IVTF:

 

Haiku: List do O.

Pamiętam jak trzymałaś mnie za rękę

Pamiętam jak kładłaś mnie do snu

Po prostu ze mną byłaś

I dzisiaj

Chcę Ci podziękować za to, że jesteś nieustannie

Gdzie jesteś

A gdzie Ciebie nie ma

Wychodzę Ci na spotkanie

Lecz dokąd mam iść

-wszędzie, to znaczy tutaj

Kocham to miasto, mój kraj

Kocham to kim jestem

Dzięki Tobie

I choć jesteś wśród nas i Cię nie ma

I choć w postscriptum napiszę Ci

Jak wiele dla mnie znaczysz

Nigdy się tego nie dowiesz

Bo list ten piszę

W moich myślach:

Ile krwi pochłonęłaś

Ile dusz przeszło dla Ciebie

Na inny świat…

I to wszystko po to żebyś Ty żyła

I gdy kiedyś zniknę

Wśród odeszłych pokoleń

Ty pamiętaj o mnie

Tak jak o Tobie nie przemija pamięć.

Jestem. Pamiętam .Czuwam.

Ja.

 

Organizator:

Jolanta Baranowska

Grupa akustyczno- logistyczna:

Kamil Trykoszko kl. IVTB

Patryk Ołdytowski kl. IITW

Mateusz Stankiewicz kl. IITW

 

Zdjęcia: Kamil Tryszko






















































 

Zmieniony: Wtorek, 22 Listopad 2016 19:52