Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Podsumowanie VIII edycji konkursu ,, My z Podlasia’’ - ZSG Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 10 Kwiecień 2017 14:14

 


W dniu 23 marca 2017 roku po raz ósmy odbył się w naszej szkole konkurs o zasięgu wojewódzkim, którego główna idea to upowszechnianie kultury naszego regionu, pogłębianie związków z „małą ojczyzną”, rozwijanie twórczości własnej uczniów. Konkurs od początku objęty jest Patronatem Honorowym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, sponsorowany przez Podlaski Urząd Marszałkowski. Fundatorem nagród jest główny organizator czyli nasza szkoła, w tym roku wsparły nasz konkurs także osoby prywatne.

 Zwycięzcy konkursu w różnych kategoriach rywalizacyjnych, otrzymali oprócz dyplomów słuchawki,  markowe plecaki, eleganckie zestawy filiżanek, gry edukacyjne, interesujące książki. Laureaci pierwszych miejsc zdobyli  już tradycyjnie statuetki bociana, zaprojektowane i wykonywane specjalnie na nasz konkurs.

Oficjalnego powitania Szanownych  gości i otwarcia konkursu dokonał Pan dyrektor Marek Józefowicz, życząc sukcesów i wielu pozytywnych wrażeń uczestnikom, ich Opiekunom i widzom.

Konkurs od początku cieszy się dużym zainteresowaniem,  w tym roku wzięło w nim udział 70 uczestników – 23 ze szkół gimnazjalnych i 47 ze szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.

Wyniki Konkursu:

Szkoły Gimnazjalne

  Kategoria recytacja:

I miejsce - Aleksandra  Maj  - Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

II miejsce - Szymon Falkowski -Publiczne Gimnazjum nr 15 im. Wiesława Kazaneckiego

w Białymstoku

III miejsce- Aleksandra Deroń- Publiczne Gimnazjum nr 17 Integracyjne im. Św. Jana      Pawła II w Białymstoku

Wyróżnienia: Amelia Czeraniuk – Publiczne Gimnazjum nr 7 im. Ks. S. Konarskiego w Białymstoku, Weronika Czerniawska – Zespół Szkół Sportowych nr 1 Publiczne Gimnazjum nr 20 w Białymstoku, Stanisław Pankiewicz - Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Kategoria piosenka: I miejsce- Agata Daniłowicz - Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

II miejsce- Dominika Sykała- Publiczne Gimnazjum nr 15 im. Wiesława Kazaneckiego

w Białymstoku

 III miejsce-Gabriela Traskowska- Publiczne Gimnazjum nr 15 im. Wiesława        Kazaneckiego w Białymstoku

 Wyróżnienia: Julia Jarmołowska - Publiczne Gimnazjum nr 9 im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku, Patrycja Lewandowska i  Jakub Grzybowski - Publiczne Gimnazjum nr 17 Integracyjne im. Św. Jana      Pawła II w Białymstoku

Kategoria twórczości własnej:

I miejsce – Julia Andrzejczuk - Publiczne Gimnazjum nr 17 Integracyjne im. Św. Jana      Pawła II w Białymstoku

   II miejsce- Iga Iwaniak -Publiczne Gimnazjum nr 9 im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w  Białymstoku,

III miejsce- Laura Siegień - Publiczne Gimnazjum nr 9 im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku

Szkoły Ponadgimnazjalne

Kategoria recytacja:

I miejsce- Sonia Barbara Warchoł – Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu

II miejsce- Julian Iwanicki – Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w ZSOi Z w Mońkach

 III miejsce- Marta Barszczewska – Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku

Wyróżnienia: Maciej Jabłonowski- VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku, Julia Winnicka – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, Rafał Borowy - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Czyżewie, Natalia Minko – Zespół  Szkół Gastronomicznych w Białymstoku

Kategoria piosenka:

I miejsce- Julia Kuzyka – II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jablonowskiej

II miejsce-Zuzanna Dworakowska – IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

III miejsce- Aleksandra Muszyńska- I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

Wyróżnienia: Kamila Wojtkielewicz -- I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, Katarzyna Chlebińska – Zespół Szkół w Suchowoli, Stefan Andrzejewski – Zespół Szkół Technicznych im. gen. Wł. Andersa w Białymstoku

Piosenka autorska: I miejsce –Natalia Klimaszewska - - VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku, II miejsce – Dawid Łęczycki i Konrad Nestorowicz  - Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku

Kategoria twórczości własnej:

I miejsce – Dominika Łupińska -- Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku

II miejsce- Krzysztof Krawczuk - Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu

III miejsce- Patrycja Suszko -- I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

Wyróżnienia: Katarzyna Awruk- Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku, Katarzyna Dulko- Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, Ernest Borowski- Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, Aleksandra Żukowska - Zespół Szkół w Suchowoli

Kategoria ,,spiżarnia babuni’’:

I miejsce-Jakub Oleńczuk - Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku,

II miejsce- Patrycja Cymbor i Natalia Zieziula – Zespół Szkół w Suchowoli

III miejsce-Patrycja Lipska i Maciej Budnik – Zespół Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej

Wyróżnienia: Marta Dmochowska- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Czyżewie, Karol Piekutowski - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Czyżewie, Julita Grabowska i Agnieszka Mroczko-  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

W konkursie znalazło się wiele ciekawych odsłon bogatego i wielokulturowego Podlasia - w postaci literackiej, muzycznej, kulinarnej – lirycznej, refleksyjnej, ale też z humorem, uśmiechem. W przerwie konkursu zaproszono uczestników i gości na słodki poczęstunek, przygotowany  przez Centrum Kształcenia Praktycznego.

Prezentacje konkursowe oceniało Jury: Pani Eliza Krasicka – aktorka Białostockiego Teatru Lalek, Pani Anna Słomka –ekspert muzyczny, Pan Jerzy Tomzik – trener art. wielu pokoleń młodzieży i ekspert muzyczny, Pani Krystyna Niemołocznow – specjalista technologii żywienia, Jolanta Baranowska – trener dramy i  przedstawiciel organizatora konkursu.

Nagrody i podziękowania wręczone zostały przez Pana dyrektora Marka Józefowicza i członków Jury, którzy docenili wysoki poziom konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Koordynator

Jolanta Baranowska

  

 

Zmieniony: Wtorek, 11 Kwiecień 2017 09:43