Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Dni Patronalne Miasta Białegostoku Drukuj Email
Wtorek, 17 Październik 2017 10:10
Dni Patronalne Miasta BiałegostokuW dniach 26.09 - 1.10.2017 w naszym mieście miały miejsce obchody Dni Patronalnych Miasta Białegostoku. Było to święto poświęcone patronowi Białegostoku  błogosławionemu księdzu Michałowi Sopoćce. Uchwała o ustanowieniu ks. Sopoćki patronem Białegostoku została przyjęta przez Radę Miasta w lutym 2016 r. Wcześniej zgodę na to wyraziła Stolica Apostolska. Kulminacyjnym momentem obchodów była  msza święta odprawiona 28 września w intencji mieszkańców miasta. Data uroczystości nie była przypadkowa, gdyż przypadła w 9. rocznicę beatyfikacji ks. Michała. Przewodniczył jej metropolita białostocki, arcybiskup Tadeusz Wojda, a koncelebrował bp Henryk Ciereszko oraz kilkudziesięciu kapłanów. W modlitwie wraz z mieszkańcami miasta uczestniczył Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz jego współpracownicy z magistratu, Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Krzysztof Gromko i radnymi miejscy, przedstawiciele służb mundurowych, nauczyciele i uczniowie z białostockich szkół, harcerze wraz oraz poczty sztandarowe. Wśród pocztów sztandarowych wystawionych przez białostockie szkoły znalazł się także poczet Zespołu Szkół Gastronomicznych w składzie Dominik Kolczykiewicz z kl. II TC, Aleksandra Snarska oraz Klaudia Tyniewicka z kl. IV TF.

Wojciech Brański