Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Spotkanie z WOT Drukuj Email
Poniedziałek, 20 Listopad 2017 00:11

 


8 listopada 2017 roku Zespół Szkół Gastronomicznych odwiedził podporucznik Marcin Dąbrowski z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Opowiedział młodzieży klas III TE i IV TF o tym nowym, piątym, rodzaju sił zbrojnych.

Na terenie województwa podlaskiego trwa obecnie formowanie 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku. Podległe jej bataliony będą stacjonować w: Białymstoku, Hajnówce, Łomży i Suwałkach. Wśród zadań stawianych przed żołnierzami obrony terytorialnej znajdują się m.in.: prowadzenie działań militarnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi (w przypadku wybuchu konfliktu), ochrona ludności przed skutkami klęsk żywiołowych, likwidacja ich skutków, ochrona mienia, akcje poszukiwawcze oraz ratowanie lub ochrona zdrowia i życia ludzkiego, a także udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego. Więcej informacji o Wojskach Obrony Terytorialnej można przeczytać TUTAJ

Wojciech Brański

 

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 20 Listopad 2017 00:19