Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
500 – lecie Reformacji na ziemiach polskich Drukuj Email
Wtorek, 02 Styczeń 2018 23:57

 

 

W 2017 roku obchodzimy 500 rocznicę powstania Reformacji. Symbolicznym wydarzeniem, który ją zapoczątkowało było wystąpienie, 31 października 1517r., Marcina Lutra, który ogłosił 95 tez przeciw odpustom, a właściwie przeciw nadużyciom związanym ze sprzedawaniem tychże.
Nauki Marcina Lutra i innych reformatorów, takich jak np. Jan Kalwin bardzo szybko dotarły na ziemie polskie, znajdując dość liczne grono zwolenników. Stąd można mówić o 500-leciu Reformacji na ziemiach polskich.

Jedną z wielu inicjatyw związanych z obchodami tej rocznicy był, IX Międzyszkolny Konkurs Historyczny na najlepszą prezentację multimedialną lub film „500 – lecie Reformacji na ziemiach polskich”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Nagrodę główną, w kategorii prezentacja multimedialna, zdobyła uczennica kl. III TE Zespołu Szkół Gastronomicznych Justyna Tekień.
Zapraszam do zapoznania się, ze slajdami nagrodzonej prezentacji.

Oprócz Justyny w konkursie wzięło udział jeszcze troje uczniów naszej szkoły: Patryk Kamiński z kl. II TD, Natalia Boćkowska z kl. III TD, Monika Markowska z kl. III TF.
Chcąc przedstawić czytelnikom efekty ich pracy zapraszam do zapoznania się z kompilacją slajdów konkursowych prezentacji. Mimo tego samego tematu, przedstawiają różne, autorskie, spojrzenia na tytułową tematykę, choć pewnych powtórzeń nie udało się uniknąć. Ich cechą wspólną jest natomiast walor edukacyjny.


 „500 lecie Reformacji na ziemiach polskich oczami uczniów ZSG”


Zmieniony: Środa, 03 Styczeń 2018 10:17