Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Wycieczka do Hotelu Branicki**** Drukuj Email
Środa, 21 Listopad 2018 15:48

Dnia 9 listopada 2018 r. klasa IV TW pod opieką Pani Marii Bazylewicz-Radio oraz Pani Grażyny Zawadzkiej wybrała się na wycieczkę zawodową do Hotelu Branicki****, który znajduje się przy ulicy Zamenhofa 25. Celem wycieczki było poznanie funkcjonowania hotelu typu boutique oraz ofery usług podstawowych i dodatkowych obiektu. W hotelu przywitał nas personel recepcji oraz Dyrektor ds. marketingu Pani Anna Horodeńska, która oprowadziła nas po hotelu.

 

Hotel Branicki jest niedużym obiektem, posiada zaledwie 40 pokoi. Część z nich posiada własny, oryginalny styl. Jest typowym hotelem boutique i jedynym takim w Białymstoku.

Zwiedzając pion mieszkalny uwagę zwróciliśmy na kilka charakterystycznych jednostek mieszkalnych.

Jednym z nich jest Apartament Różany, z którego korzystają nowożeńcy, mający przyjęcie weselne w hotelu. Jego motywem przewodnim są róże, a kolory utrzymane są w różnych odcieniach różu i beżu.

Największym pokojem natomiast jest Apartament Hetmański. Umeblowany w stylu Jana Klemensa Branickiego w kolorystyce bordowo – złotej. Posiada dwie łazienki, salon oraz sypialnię.

Nie można pominąć także Pokoju Krzywego, który jak wspomniano podczas oprowadzania, był “żartem architekta”. Wszystko, co znajduje się wewnątrz jest przekrzywione. Łóżko ma krzywą ramę, przechylone lustro, stojący bokiem stolik itd.

W trakcie części mieszkalnej zobaczyliśmy też pomieszczenia służby pięter oraz wózek obsługowy przygotowany do sprzątania pokoi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Restauracja hotelowa “Oranżeria”, to elegancki i kameralny lokal. Mieści się tam do 100 osób. Zachwyca gości potrawami kuchni polskiej, regionalnej oraz śródziemnomorskiej.

Karta menu jest ustalana sezonowo, dlatego w środku umieszcza się wkładkę z propozycjami szefa kuchni. Śniadania hotel podaje je na dwa sposoby:

A'la carte - w przypadku gdy obłożenie hotelu na śniadaniach jest do 10 gości.

Bufet śniadaniowy - gdy jest duże obłożenie hotelu.

 

 

Do części gastronomicznej należy także klub nocny o nazwie “1871”, nawiązujący do kawałka posadzki, pozostałego po dawnej kamienicy w miejscu hotelu. Oferuje się tam szeroki wybór alkoholi, drinków i koktajli.

Obok znajduje się Cigar Room. Jest to miejsce dla koneserów cygar, w którym można zakupić poszczególne sztuki, oraz zapalić przy lampce koniaku.

 

 

 

 

 

 

W hotelu „Branicki” goście mogą odprężyć się w hotelowym jacuzzi oraz saunie, które są wliczone w cenę pobytu oraz mogą skorzystać z salonu urody Evolution. Oferowane są w nim zabiegi na twarz, ciało, dłonie i stopy, w których wykorzystywane są kosmetyki firmy Thalgo.

Hotel oferuje również wynajem sali wielofunkcyjnej „Izabela", w której można zorganizować bankiet lub konferencję.

Po oprowadzeniu Pani Anna Horodeńska wręczyła każdemu folder reklamowy obiektu.

Hotel Branicki**** nastawiony jest przede wszystkim na wygodę oraz wysoką kulturę obsługi gościa. Mimo konkurencji w okolicy, obiekt nadal cieszy się sporym zainteresowaniem gości m.in. zagranicznych i biznesowych.

Zmieniony: Środa, 21 Listopad 2018 16:01