Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU w akcji - TORBA SAMARYTANKA Drukuj Email
Środa, 21 Listopad 2018 17:28

 


 

O co chodzi w akcji? Włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Dobroczynności, przypadającego 21 listopada. W akcji charytatywnej „Torba Samarytanka” zachęcamy uczniów do udzielenia pomocy żywnościowej osobom ubogim, starszym i samotnym – podopiecznym Centrum Pomocy Samarytanin. To właśnie tutaj wydawanych jest w skali roku 7000 paczek osobom, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie zapewnić sobie godnego życia. W Centrum Pomocy Caritas mogą bezpłatnie otrzymać ubrania, kosmetyki, chemię gospodarczą, a przede wszystkim paczki żywnościowe. Jak włączyć się w akcję Torba Samarytanka? Pomóc możesz na kilka sposobów:

 

  1. Zachęć do akcji swoje koleżanki i kolegów z klasy i wspólnie z wychowawcą przygotujcie paczkę. To doskonała okazja do rozwijania empatii u młodzieży, kształtowania postaw prospołecznych, budowania poczucia wspólnoty. Wychowawca odbiera torbę od organizatora, wspólnie z klasą ją wypełniacie artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności. Wypełniona paczka wraca najpóźniej do 30 listopada.
  2. Ponadto, możesz osobiście, w dowolnym czasie przynosić produkty do sali 107 lub bezpośrednio przekazywać je do organizatorów. Ważne, abyś zdążył do końca akcji - czyli do 30 listopada.
Proponowane artykuły spożywcze: cukier, herbata, ryż, kasze, makaron, mąka, olej, konserwy, słodycze osoby odpowiedzialne za akcję: Barbara Hryniewicz, Beata Żukowska, Edyta Turel
Zmieniony: Środa, 21 Listopad 2018 17:31