Z nieskrywaną radością informujemy, że nasz uczeń- Robert Danilczuk  ( III ZBP) napisał recenzję książki. Serdecznie zapraszamy do przeczytania i jednocześnie zapraszamy pozostałych wychowanków do dzielenia się opiniami na temat książek z biblioteki.  

 

"Szafa" Olga Tokarczuk.

Autorką książki pt. "Szafa" jest Olga Tokarczuk, która urodziła się 29 stycznia 1962 roku w Sulechowie. Nasza wybitna pisarka jest laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Czytając jedną z jej pozycji, którą jest właśnie tytułowa "Szafa" poczułem się zaintrygowany przesłaniem tej książki. Książka zawiera w sobie trzy krótkie opowiadania, pt.:"Szafa", "Numery" i "Deus Ex". Każde jest ciekawe, jak i potrafi dać do myślenia.

Pierwsze opowiada o pewnej szafie, która potrafi nas przetransportować w każde wymarzone miejsce. Może również nas przenieść do danej pory dnia. 

Drugie opowiadanie przedstawia nam otaczające nas numery. Nie ukrywam, że zbytnio nie zrozumiałem tego opowiadania. Uważam, że dane piętro w ukazanym hotelu ma swoją przypisaną historię. Ta sama sytuacja  dotyczy pokoi hotelowych, ponieważ gdy zacznie się w nich sprzątać, to zacznie nam "coś" opowiadać historię gości, którzy gościli w danym miejscu.

Ostatnie opowiadanie przytacza historię pewnego twórcę gier, który zaczął tworzyć/programować grę zwanym życiem.

Podsumowując polecam serdecznie tą książkę każdemu, kto zechciałby przeczytać coś ciekawego i trochę skomplikowanego, ale i przyjemnego.