W dniu 1 marca 2024 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbył się Regionalny Etap XI edycji konkursu ,,Poznaj swoje prawa w pracy". Odbył się on w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy "Kultura Bezpieczeństwa ". To wyjątkowe wydarzenie odbyło się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

W kwietniu, w Zespole Szkół Gastronomicznych, odbyły się dwa konkursy z języka polskiego. Pierwszym z nich były eliminacje do XVI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Przyroda poezją i prozą pisana”. Jego laureatką została Katarzyna Frankowska z kl. III ZDP. Drugim konkursem były eliminacje do XXII Podlaskich Mistrzostw w Ortografii. Zwyciężyła w nim uczennica klasy 5 TFP- Marta Orłowska, która reprezentowała naszą szkołę podczas dyktanda zorganizowanego w V LO w Białymstoku.

Gratulujemy i czekamy na ogłoszenie wyników.

30 listopada 2023 roku miało miejsce podsumowanie III edycji konkursu historycznego „Podlascy Żydzi”. Tegoroczna edycja nosiła podtytuł „80. rocznica powstania w getcie białostockim”  

Dnia 29 listopada 2022 roku, w naszej szkole odbył się  szkolny  etap konkursu.

 Cel konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.