W dniu 23 marca 2022 r. w Auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku  odbył się IX Finał Regionalny Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” dla szkół ponadgimnazjalnych. Zorganizował go Okręgowy Inspektorat Pracy  w Białymstoku. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy i bezpieczeństwa i higieny pracy.

       W eliminacjach etapu finałowego regionalnego uczestniczyli uczniowie z 15 szkół z naszego województwa. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Majewska z kl.ITHP oraz Sandra Wyszyńska z BS II Stopnia, które wygrały etap szkolny konkursu.

     W trakcie finału uczestnicy mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na test zawierający 30 pytań z zakresu prawnej ochrony pracy w ciągu 20 min. Trójka laureatów z województwa zakończyła zmagania w przedziale 28 do 27 punktów. Nasze dzielne dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą z zakresu prawa pracy. W rywalizacji regionalnej zdobyły:

  • IV miejsce –Aleksandra Majewska kl. I THP (24 punkty),
  • V- miejsce -Sandra Wyszyńska kl. BS II Stopnia (23 punkty).

    Niestety naszym uczennicom zabrakły zaledwie 3 punkty do zakwalifikowania się do etapu centralnego w Warszawie.

       Okręgowy Inspektor Pracy Marek Aleksiejuk uhonorował laureatów oraz uczestników finału nagrodami rzeczowymi i upominkami. Listy gratulacyjne otrzymali również opiekunowie uczestników konkursu.

    Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje naszym dzielnym uczennicom za godne reprezentowanie szkoły podczas konkursu oraz ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów. Praca z takimi uczniami to prawdziwa przyjemność.

Anna Antoniak i Barbara Wysocka