W dniu 3 marca 2023 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbył się X Finał Regionalny Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” dla szkół ponadgimnazjalnych. Zorganizował go Okręgowy Inspektorat Pracy  w Białymstoku. Celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.

       W eliminacjach etapu regionalnego uczestniczyło 27 uczniów z naszego województwa. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy wyłoniła trójkę laureatów, która będzie reprezentowała woj. podlaskie podczas eliminacji krajowych. Tylko jedna szkoła z Białegostoku przeszła do etapu centralnego.

     Naszą szkołę dzielnie reprezentowała Aleksandra Majewska z kl.II THP oraz Jakub Kuczyński z kl.IVTC, którzy wcześniej wygrali etap szkolny konkursu. W ubiegłym roku Aleksandra Majewska zajęła IV miejsce w regionie.

        W tym roku niestety naszym uczeniom zabrakło trochę szczęścia i nie udało zakwalifikować się do etapu centralnego w Warszawie, jednakże odnieśli dobre miejsca w etapie regionalnym. Wykazali się ogromną wiedzą z prawa pracy oraz  godnie reprezentowali naszą szkołę.

        Okręgowy Inspektor Pracy Marek Aleksiejuk pogratulował wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Wręczył laureatom nagrody rzeczowe, a wszystkich finalistów uhonorował dyplomami. Listy gratulacyjne otrzymali również opiekunowie uczestników konkursu.

        Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje naszym dzielnym uczniom za godne reprezentowanie szkoły podczas konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

 Uczniów do konkursu  szkolnego i  etapu regionalnego przygotowywała: Anna Antoniak i Barbara Wysocka.

IMG20230303094005

IMG20230303103702

IMG20230303122745

IMG20230303123600