W dniu 22. 05. 2023r., w naszej szkole, odbył się finał I edycji Konkursu Gastronomicznego

pt. „Wieprzowina na podlaskim stole”

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Białegostoku  

Pan Tadeusz Truskolaski, patronat merytoryczny sprawowało Europejskie Stowarzyszenie Kucharzy Euro-Toques Polska.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań zawodowych uczniów, promowanie polskich produktów regionalnych i tradycyjnych, integracja szkół gastronomicznych oraz współpraca z firmami branży gastronomicznej.

Startowały zespoły dwuosobowe z następujących szkół:

Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim (2 zespoły)

Zespół Szkół Nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku

Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

Kedainu profesinio rengimo centras – Kiejdany, Litwa

Technikum „LIDER” w Lublinie

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce

Zespół Szkół Nr 4 w Suwałkach

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w  Wysokiem Mazowieckiem

Zespół Szkól Gastronomicznych w Białymstoku (4 zespoły)

W trakcie trwania turnieju odbyły się zaplanowane wydarzenia towarzyszące:

- pokaz baristyczny p. Marta Kupiec i p. Łukasz Dyszewski „White Bear Coffee”  

- prezentacja „Ser Koryciński” – p. Łukasz Marcinkiewicz przedstawiciel firmy Zarzeccy

- pokaz barmański p. Przemysław Marczuk  „Przystanek Bar – Usługi Barmańskie”

- pokaz flambirowania p. Przemysław Kruszewski  i pokaz filetowania owoców p. Paweł Karetko – nauczyciele zawodu z Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Od godzin rannych odbywały się również warsztaty cukiernicze prowadzone przez właścicieli dwóch białostockich cukierni.  Przygotowanie tortu i deserów zaplanowała i przygotowała Pani Kinga Poskrobko – Nieradka  z Cukierni Artystycznycznej „Słodka Dama”. Druga grupa uczniów sporządzała desery pod kierunkiem Pani Katarzyna Korolczuk  z Cukierni „Pani K”

W jury konkursu zasiadali:

p. Marek Rybacki – przewodniczący jury, szef kuchni w Hotelu Sulbin w Garwolinie,

p. Ewelina Łapińska – finalistka  7. edycji programu Top Chef

p. Kinga Poskrobko Nieradka - Mistrz Cukiernictwa,  autorka Cukierni  Artystycznej

 „ Słodka Dama” i współwłaścicielka Cukierni KINGA

 p. Bartosz Łukaszewicz - szef kuchni  restauracji „Pawilon Towarzyski”  w Białymstoku

p. Mateusz Kozłowski – szef kuchni restauracji „Bona Me” w hotelu Mercure w Białyms

p. Mariusz Kisiel - vice mistrz programu kulinarnego Masterchef 10 -tej  edycji, właściciel Master Truck by Mariusz Kisiel  - juror techniczny konkursu

p. Łukasz Rakowski – szef kuchni restauracji Cristal w Białymstoku, szef kuchni  restauracji  Hotelu Żubrówka w Białowieży

p. Mariusz Zając - właściciel Sali Bankietowej AIDA w Kobyłce k. Warszawy  - juror techniczny konkursu

Jury podkreślało wysoki poziom przygotowanych dań. Wszystkie dania główne zawierały wymagany regulaminem surowiec czyli mięso wieprzowe. Spełniony był też drugi warunek eliminacji czyli użycie produktu regionalnego z Podlasia. Uczniowie wykorzystali w swoich potrawach m.in. karpia knyszyńskiego, chleb staropolski, miód z Sejneńszczyzny, boczek wędzony z Ejszeryszek, ser koryciński, masło z Filipowa, twaróg hajnowski i mąkę z Podlasia.

Zwyciężyła drużyna z Technikum w Lublinie – Julia Masierak i Kamila Jarosz, II miejsce zajął zespół z Garwolina – Zuzanna Ipniarska i Alicja Ćwiek. Miejsce trzecie przypadło Zuzannie Walkowiak i Karolinie Walczak z Ostrołęki.

            Dzień konkursowy zakończył bankiet przygotowany przez uczniów i nauczycieli  w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 3 w naszej szkole. Goście, uczestnicy, uczniowie i nauczyciele mogli degustować zarówno przystawki konkursowe, desery wykonane w czasie warsztatów, a także dania gorące i zakąski przygotowane przez uczniów i nauczycieli ZSG. Zwieńczeniem bankietu był „Słodki Spektakl” w wykonaniu Pani Kingi Poskrobko Nieradki z Cukierni „Słodka Dama”.

Wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu nauczycieli, jurorów, sponsorów (Kames, Unilever, MIG, Gastro Art, Hotel Cristal, White Bear Coffe, Zarzeccy, „ Słodka Dama, „ Pani K., „Przystanek Bar”) i absolwentów ZSG, którzy poświęcili swój czas i środki.

OFICJALNE OTWARCIE KONKURSU

 

UCZESTNICY PRZY PRACY

 

JURY OCENIA

 

POTRAWY

 

POKAZ BARISTYCZNY

 

PREZENTACJA SER KORYCIŃSKI

 

POKAZ BARMAŃSKI

 

POKAZ FLAMBIROWANIA I FILETOWANIA

 

WARSZTATY CUKIERNICZE

 

PODSUMOWANIE I WRĘCZENIE NAGRÓD

 

BANKIET

 

JURY KONKURSOWE

 

POKAZ „Słodki Spektakl”