Projekt Polskiej Izby Mleka i sfinansowany Funduszu Promocji Mleka

Zaledwie kilka tygodni temu rozpoczął się rok szkolny, a my już przeprowadziliśmy pierwsze warsztaty kulinarne, mające na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat wartości odżywczych nabiału i jego wykorzystaniu w kuchni.

Najpierw nauczycielki Barbara Sawicka i Agnieszka Januszkiewicz 11.09.2023r. w studio kulinarnym „Zmokła Kura” wzięły udział w warsztatach z szefem kuchni i dietetykiem Arturem Wesołym, a następnie podzieliły się wiedzą i nabytymi umiejętnościami z uczniami. 13 września gotowali uczniowie z II grupy klasy II TIP, a 19 września z klasy III TFP.  W warsztatach z klasą III TFP wzięła udział Pani Agnieszka Świercz.

Pod czujnym okiem swoich opiekunek przygotowali  bliny gryczane z kwaśną śmietaną oraz salsą z kaparów i rodzynek, ruskie pierogi z chipsem z kindziuka i sosem beurre blanc, a na deser panna cottę a’la sękacz z palonym masłem i sosem anglaise.