Na początku października w ramach działania „Gastronomik Białystok. Spotkanie ze smakiem” szkołę odwiedził z pewną misją nasz absolwent Jakub Oleńczuk, obecnie szef kuchni Karczmy Maciejówka Borki 33.  

Kuba  gotował, a przy tym barwnie opowiadał o surowcach, smakach i zapachach oraz zasadach pracy w jego kuchni.  Na pytanie „Co będziemy gotować?”, odpowiedział  na pewno focaccię,  a resztę będziemy kreować na bieżąco. W efekcie uczniowie klasy II tfp gr I, którzy uczestniczyli w warsztatach przygotowali również risotto marchewkowe z truflami, puree z dyni, purée pietruszkowe, olej szczypiorkowy do focaccii,  a na deser brownie z pieczonymi brzoskwiniami i śmietaną.

Najważniejsze przesłanie jakie przekazał absolwent naszym uczniom to to, że w szkole nauczył się podstaw, które niezbędne są w pracy i mógł tu rozwijać swoje kulinarne zainteresowania, że zawsze mógł skorzystać z wiedzy i wsparcia nauczycieli.